معرفی انواع مدل جوراب

انواع جوراب

در اصطلاح و یا در واقع میگویند که پا قلب دوم هر فردی است که اگر در حفظ آن تلاش نکنیم به مشکلاتی بر خواهیم خورد.
برای مراقبت از این قلب دوم خود باید از پوششی استفاده کرد مانند شلوار، جوراب، ولی شلوار ساق پا و ران پا را محافظت می‌کنند اما جوراب کف پا یعنی قسمتی که ما پای خود را بر زمین می‌گذاریم را محافظت می‌کند و همچنین قسمتی از ساق پا را محافظت می‌کند البته اگر از جوراب ساق بلند استفاده کنیم ساق پا را نیز محافظت می‌کند.

ما در محیط اطاق خود دارای رنگاهای بسیار زیاد و متنوعی هستیم که همین رنگ‌ها در مد و پوشاک مهم است هم چنین در صنعت جوراب بافی به این صورت است که هر سال که مد عوض می‌شود رنگ‌ها هم تغییر پیدا می‌کند در همه‌ی صنف‌ها هم‌چنین در صنف جوراب هم این رنگ‌ها مهم است.

حال به چندین نوع جوراب می‌پردازیم:

 

۱- جوراب‌های جیغ (پررنگ)

با گزارشی که امسال طراحان مد تهیه کرده اند،این طراحان ازجوراب های پررنگ و به اصطلاح جیغ را در رأس کار خود و برای هماهنگ کردن با لباس ها قرار دادند.

آنها لباس های بنفش را با جوراب زرد و لباس های آبی تیره را با جوراب قرمز و لباس‌های سیاه را با جوراب سیاه ارائه کردند. این یکی از جسورانه ترین ایده‌های طراحان مد بود که در جوامع غربی نسبتا مورد استقبال قرار گرفت.

 

۲- جوراب‌های ساق بلند

جوراب ساق بلند

چندین سال است که این نوع از جوراب طرفدارهای بسیاره پیدا کرده اما در زمان های گذشته نیز چنین جوراب هایی وجود داشته اما دران زمان بیشتر برای گرم کردن و گرم نگه داشتن پاها استفاده میکردند اما درزمان حال این نوع از جوراب ها بسیار در صنف مد استفاده می‌شود.

اما این جوراب هارا میشود با دامن ویا سارافون ها ست کرد حال در این زمانه باخرید این جوراب به دو گزینه توجه کرده این هم به مد توجه کرده این و همچنین به گرمی و همچنین محافظت پاهای خود پرداخته ایم.

 

۳- جوراب‌های پشمی

جوراب پشمی

اگر در فصل سرما یک جوراب نخی برای پوشیدن انتخاب کردید؛ مخصوصا اگر یک جوراب نخی ساق بلند باشد، باید به شما بگوییم انتخابتان بهترین انتخاب ممکن برای سرما زده شدن پاهایتان بوده است.

اگر هم جورابی پنبه‌ای از کشوی جوراب‌ها برداشته‌اید، باید بدانید با پوشیدن آن همان قدر احساس گرما می‌کنید که اگر هیچ جورابی به پا نداشته باشید، احساس خواهید کرد، اما چطور چنین چیزی ممکن است؟ جوراب‌های نخی انتخاب وحشتناکی برای فصل سرما هستند زیرا ارزش عایقی کمی دارند؛ رطوبت را خیلی زود جذب می‌کنند و در خود نگه می‌دارند.

جوراب‌های پنبه‌ای هم مقدار زیادی رطوبت جذب می‌کنند، خاصیت عایق بودنشان را از دست می‌دهند و باعث می‌شوند پا به علت جا به جا نشدن هوا، عرق کند.

پدیده عرق کردن هم که به صورت خودکار باعث سرد شدن پا می‌شود نتیجه نهایی این است که وقتی جوراب نخی می‌پوشید، پایتان عرق می‌کند و این عرق کردن باعث سستی پای شما و حتی باعث قرار گرفتن پایتان در آستانه یخ زدگی می‌شود، به خصوص اگر به مدت طولانی در فضای بیرون خانه و مجبور به انجام فعالیت بدنی و پیاده روی باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.