راهنمایی خرید جوراب مناسب

‎راهنمایی خرید جوراب

برای اینکه ما احساس راحتی داشته باشیم در کفش های خود باید به جوراب های خود توجه کرد که چه نوع جورابی مناسب و چه نوع جورابی ناماسب است که برای رفع چنین مشکلی باید یک اطلاع دقیق از جوراب ها داشته باشیم.

راهنمایی خرید جوراب
راهنمایی خرید جوراب

بیشتر مردم در رفت و آمد ها و سفر هایی که می روند اهمیت زیادی به جوراب هایی که در چمدان می گذارند یا به پا می کنند نمی دهند در صورتی که اگر جوراب مناسبی انتخاب کنند راحتی را برایشان به ارمغان می آورد، ‎در حالی که اگر از جوراب های مناسب استفاده نکنند  ممکنه است آن سفر را برایشان به یک تجربه ی تلخ تبدیل کند پس باید در انتخاب و خرید جوراب بیشتر دقت کنید و در موردش بیشتر اطلاعات کسب کنید.

‎یک جوراب خوب علاوه بر این که احساس راحتی و طراوت را به سطح پوست شما القا می کند باعث می شود دمای پوست شما پایدار بماند و بیش از حد گرم یا سرد نشود.

‎هنگام خرید جوراب دقت کنید که جورابی که خریداری میکنید باکفش های شما تناسب داشته باشد  برای مثال شما اگر از یک کفش ورزشی و یا کفش اسپرت استفاده می کنید باید از یک جوراب با ضخامت معمولی و معمولا ساق بلند استفاده کنید تا هنگام فعالیت پای شما اسیب نبیند .در ادامه مطلب به موضوع پارچه جوراب ها میپردازیم.

‎جنس پارچه ی جوراب شما بسیار مهم است جوراب هایی با ترکیب پارچه های مصنوعی و پشم merino (مروینو نوعی الیاف طبیعی ) گزینه ای عالی برای جوراب است ، زیرا این ترکیب رطوبت جوراب ها را کم میکند و الیاف آن بسیار نرم و لطیف است، همچنین موضوع های دیگر حائض اهمیت است مانند :ضد اب بودن جورابها، نوع کفش ما و همچنین فعالیت های روز مرگی ما.ما باید به مسئله ی بسیار مهم در نگهداری جوراب ها که شستشوی انها هستند نیز توجه کنیم که یک امر بسیار مهم درنگهداری این کالا است.

‎سعی کنید جوراب های خود را با دست بشویید نه ماشین لباس شویی چون ماشین لباسشویی عمر مفید آن ها را کم می کند و  سعی کنید جوراب ها با نور طبیعی خورشید خشک کنید.

‎قیمت : معمولا محصولات با کیفیت قیمت بالاتری نسبت به محصولات فیک و بی کیفیت دارند اما این ملاک و معیار دقیقی نیست و شما باید با دقت بیشتری محصول مورد نظر خود را بررسی کنید .

جوراب ها انواع مختلفی دارند که بسته به فصل جنس و غیره مربوط است مانند جوراب تابستانه و یا حتی جوراب مناسب زمستان که هرکدام به صورت مجزا تو ضیح داده میشوند.

‎جوراب تابستانه:به دلیل گرم بودن هوا استفاده از حوراب ضخیم مناسب نیست به دلیل اینکه پا در کفش عرق میکند و بوی نامطلوبی مبدهد به همین ذلیل دراین فصل یک جوراب نازک و همچنین کوتاه مناسب است دقیقا بالعکس جوراب زمستانه که به دلیل سرمای هوا باید یک جوراب ضخیم و همچنین بلند استفاده کرد که هم راحت باشد و هم از پاها دربرابر سرما و ضربه دیدن پا جلوگیری کند.

جوراب ها با وجود اینکه ظاهراً بسیار ساده به نظر می آیند، اما از چندین جزء تشکیل می شوند که عبارتند از:
۱. قسمت رویی جوراب
۲. ساق جوراب
۳. ساقه جوراب
۴. کفه جوراب
۵. پاشنه جوراب
۶. سرپنجه جوراب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *